Section wlm-news

WLM News

Vanaf 1 juni zal WLM alle activiteiten van Festa...
Rockstar Energy Suzuki World MX1's Clement...
The Grand Prix of Brazil saw Harri Kullas take...
Het Nestaan JM Racing Team heeft tijdens de...
Met nog 7 wedstrijden te gaan tellende voor het...

WLM News

Maurice Klijn Nederlands Kampioen MX2

WLM News picture

Klik op de afbeelding om een grotere versie te zien

Maurice Klijn uit het Rabbit Racing Kawasaki Team is zondag in Prinsenbeek Nederlands Kampioen MX2 geworden. De rijder uit Hardinxveld Giessendam controleerde de eerste manche van start tot finish en wist deze winnend af te sluiten.

In de tweede manche spande het erom of hij de Nederlandse titel in Prinsenbeek al zou kunnen pakken. Na een zinderend gevecht, die tot in de laatste ronde duurde, wist Maurice zich te verzekeren van de Nederlandse titel.

Voor aanvang van de training lag het circuit er perfect geprepareerd bij. Maurice was super gemotiveerd en wilde proberen om de Nederlandse titel veilig te stellen. De training verliep lekker en al snel had hij het juiste ritme te pakken. Na de training werd de vering iets anders afgesteld en vervolgens begon hij vol zelfvertrouwen aan de voorbereiding voor de eerste manche.

Toen het starthek in de eerste manche naar beneden klapte, reageerde Maurice goed en dook als eerste de eerste bocht in. De Rabbit Racing Kawasaki-rijder zette een hoog tempo in en wist gedurende de wedstrijd een veilige voorsprong op te bouwen op de concurrentie. Gecontroleerd rijdend stuurde hij zijn goed geprepareerde Kawasaki over het circuit en sloot na een foutloos gereden wedstrijd de eerste manche winnend af.

In de tweede manche steeg de spanning ten top. Ook in deze manche zat Maurice er goed bij na de start en reed de gehele wedstrijd op een tweede plaats. Zijn naaste belager voor de Nederlandse titel was aan een sterke remonte bezig en kwam in het midden van de wedstrijd aan het achterwiel van Maurice. De rijder uit Hardinxveld Giessendam moest deze rijder achter zich houden om de Nederlandse titel te kunnen pakken. Met nog drie ronden te gaan kwam de derde man erlangs. Maurice gaf de strijd niet op en bleef in het wiel zitten bij de tweede man. Met nog een ronde te gaan zette hij aan en met nog een halve ronde te rijden wist hij de tweede plaats terug te veroveren. Klijn hield het tempo hoog tot over de finish en werd als tweede afgevlagd.

Met een eerste en een tweede plaats in de manches won Maurice het dagklassement in Prinsenbeek. Deze resultaten waren goed genoeg om een wedstrijd voor tijd al tot Nederlands Kampioen gekroond te mogen worden.

 
Drupal