WLM News
News archive
- Mayo 2012 (37)
- Abril 2012 (45)
- Marzo 2012 (45)
- Febrero 2012 (11)
- Diciembre 2011 (5)
- Noviembre 2011 (24)
- Octubre 2011 (11)
- Septiembre 2011 (50)
- Agosto 2011 (26)
- Julio 2011 (39)
- Junio 2011 (31)
- Mayo 2011 (57)
- Abril 2011 (36)
- Marzo 2011 (46)
- Febrero 2011 (5)
- Enero 2011 (12)
- Diciembre 2010 (5)
- Noviembre 2010 (31)
- Octubre 2010 (32)
- Septiembre 2010 (39)
- Agosto 2010 (30)
- Julio 2010 (27)
- Junio 2010 (48)
- Mayo 2010 (38)
- Abril 2010 (50)
- Marzo 2010 (39)
- Febrero 2010 (18)
- Enero 2010 (31)
- Diciembre 2009 (8)
- Noviembre 2009 (12)
WLM News
Marc de Reuver Nederlands Kampioen MX1
Beursfoon Suzuki-rijder Marc de Reuver heeft vandaag tijdens de vijfde wedstrijd om het Open Nederlands Kampioenschap MX1 in Emmercompascuum de Nederlandse titel zeker weten te stellen. De Reuver was in de verraderlijke omstandigheden in zowel de eerste als de tweede manche het sterkste en pakte dus een dubbele manchezege.
Ondanks de vele regenval lag het circuit van Emmercompascuum er toch goed berijdbaar bij in de training. Marc bouwde zijn snelheid gedurende de training rustig op en zocht naar de juiste lijnen om er een snelle tijd uit te persen. Ook een verraderlijke dubbelsprong werd zonder problemen gesprongen zodat Marc in de slotfase alles op alles zette om de pole position te pakken. De ronde verliep goed en uiteindelijk wist hij met een klein verschil op de tweede man de training als snelste af te sluiten.
Vlak voor de eerste manche begon het flink te regenen waardoor het circuit nat en modderig werd. Marc kwam bij de start goed weg maar werd in de eerste bocht naar buiten gedreven waardoor hij buiten de top tien aan de wedstrijd moest beginnen. Op de verraderlijke omstandigheden bouwde hij zijn wedstrijd rustig op en kwam gedurende de wedstrijd steeds verder terug naar voren. Toen de Reuver op een tweede plaats aan kwam, keek hij tegen een achterstand aan van meer dan tien seconden. Marc bleef hier rustig onder en bleef het tempo hooghouden. Nadat hij in de slotfase even in de pits was geweest om een nieuwe bril op te zetten, knalde hij er nog een aantal snelle ronden uit en wist in de voorlaatste ronde de koppositie over te nemen. In de laatste ronde hield hij het hoofd koel en sloot de eerste manche winnend af.
Ook in de tweede manche kwam Marc goed weg bij de start maar omdat hij in de eerste bocht naar buiten werd gedreven belandde hij in de modder waardoor er vele plaatsen verloren gingen. Marc bleef hier rustig onder en bouwde zijn wedstrijd op. Omdat het tussen de manches nog flink geregend had, lag het circuit er bijzonder zwaar bij. Tevens kreeg Marc een probleem met zijn koppeling waardoor het er allemaal niet makkelijker op werd. In het midden van de wedstrijd kreeg hij de aansluiting met de kopgroep. Marc wachtte zijn kans af en passeerde de ene na de andere rijder. Met nog een aantal ronden te gaan kwam hij aan op een tweede plaats en had de leider in de wedstrijd in het vizier. Met nog twee ronden te gaan stootte hij door naar de koppositie en gaf deze positie niet meer uit handen.
Met twee mancheoverwinningen pakte Marc de dagzege en tevens de Nederlandse titel MX1. De Spanjaard Jose Butron begon overtuigend aan de eerste manche door op een derde plaats uit de start te komen. Helaas zat het Jose niet mee want hij verloor de controle over de machine en kreeg hierbij de voetsteun in zijn voet. Ondanks dat dit hem veel parten speelde, reed hij de wedstrijd toch nog uit op een veertiende plaats. Omdat Jose geen enkel risico wilde nemen met het oog op de Grand Prix in Lierop, besloot hij om in de tweede manche niet meer van start te gaan.
Volgend weekend staat voor het Beursfoon Suzuki Team de Nederlandse Grand Prix op het programma in Lierop.

